Gürkan A.Ş.

GurkanGürkan ailesi birkaç nesildir gül yetiştirmekte, ve güllerini asırlık tekniklere sadık kalarak distile etmektedir. Mustafa Gürkan’ın 1965 yılında kurduğu Gürkan A.Ş., gül yağı, gül konkreti, gül absolütü ve gül suyu üretmektedir.

Gürkan A.Ş. 1932 yılından bu yana tekstil alanında faaliyet gösteren ve 25’ten fazla ülkeye ihracat yapan bir şirketler grubuna dahildir. www.ipliksan.com.tr
Kuruluşundan bu yana dünyanın önde gelen parfüm üreticilerine ham madde sağlamış olan Gürkan Gül Yağı San. A.Ş., bu alanda geniş bir tecrübe birikimine sahiptir.

Gürkan Gül Yağı San. Aş. bugün toplam 1500 ton gül işleme kapasiteli, Tournaire cihazları ile donatılmış modern bir fabrikaya sahiptir. Fabrikada üç bağımsız konkret üretim ünitesi ile 6’sı bakır birinci distilasyon kazanı, 2’si ise paslanmaz çelikten ikinci distilasyon kazanı olmak üzere toplam 8 gül kazanı faaliyettedir.

Gürkan A.Ş. bölgesinin en eski ve en saygın aile şirketidir. Bölgedeki çok sayıda çiftçiye destek vermesi yanı sıra, kurduğu okullarla yerel halkın eğitimine de destek olmaktadır. Gürkan A.Ş. ile bölge halkı arasında uzun zamandır süregelen bu ilişki sonucu, yerel üreticiler artık pazara çıkardıkları ürünü öncelikle adil bir alışveriş yapacaklarını bildikleri Gürkan A.Ş.ye satmayı tercih etmektedirler. Kırk beş yıllık bir çalışma sonucu elde ettiğimiz bölgedeki bu yüksek itibarımızla gurur duymaktayız.